Baza wiedzy
Jak stworzyć aplikację mobilną z wykorzystaniem User Experience?
Redakcja

Codziennie korzystamy ze smartfonów, tabletów oraz różnego rodzaju aplikacji, dlatego powinny być one przejrzyste i wygodne w obsłudze. Sprawienie, by takie były to zadanie UX designera, dla którego tworzenie aplikacji mobilnych jest już naturalnym elementem codziennej pracy, niezależnie od tego czy pracuje w software housie, startupie czy agencji interaktywnej.

Czytaj dalej
Mobilny sklep internetowy, optymalizacja aplikacji i dominacja smartfonów
Redakcja

Coraz częściej zamiast z komputera korzystamy ze smartfona, który oferuje nam szerokie możliwości. Sam desktop jest wyraźnie wypierany, stąd dominacja mobile first design. Obecnie już niemal wszystko jesteśmy w stanie załatwić za pośrednictwem telefonu. Robimy z jego pomocą zakupy i płacimy rachunki. To możliwe dzięki aplikacjom oraz stronom w wersjach mobilnych. Sprawdź, na co zwrócić uwagę w ich tworzeniu!

Czytaj dalej
Tworzenie i testowanie aplikacji mobilnej dla seniorów
Redakcja

Żyjemy w starzejącym się społeczeństwie, co sprawia, że licza osób starszych będzie wzrastać. Właśnie dlatego warto uważnie przyglądać się ich potrzebom. Seniorzy coraz częściej korzystają z nowoczesnych technologii, w tym ze smartfonów czy tabletów. Projektanci urządzeń i aplikacji mobilnych powinni zatem brać tę grupę w swoich przedsięwzięciach.

Czytaj dalej